آدرس

اصفهان، خیابان ارباب، بن بست شماره دو (شاهین)، پلاک 199

ویرایش

درباره ما

مزوتراپی 

 

مزوتراپی چیست؟ ترکیبات مزوتراپی؟ عوارض مزوتراپی؟ آیا مزوتراپی موثر است؟ فرق  PRP با مزوتراپی ؟ درمان ریزش مو از طریق مزوتراپی چگونه است؟ مزوتراپی کنترل شده چیست؟ تعداد مورد نیاز برای درمان ریزش مو چند جلسه است؟

ریزش مو افراد مختلفی را آزار می دهد و دلایل مختلفی از جمله تغییرات هیجانی، هورمون ها  و رژیم های غذایی نا مناسب، داروهای عوارض دار و شرایط ژنتیکی و پزشکی موجب می شود تا افراد مختلفی اعم از زنان و مردان دچارریزش مو شوند.

در واقع مزوتراپی مو، یک روش و درمان موثر و غیر تهاجمی به منظور درمان ریزش مو و علاج آن است که خطری هم به همراه ندارد. ریزش مو یک امر توقف ناپذیر است و به همین دلیل افراد پس از مشاهده ریزش مو و کم پشت شدن مو ها باید به دنبال درمان و توقف ریزش مو باشند که این امر ملزم به اقدام به موقع افراد در جهت درمان می باشد.

روش مزوتراپی مزایای زیادی دارد و همچنین درصد موقیت بالایی نیز دارد. این روش درمانی که  همچنین برای بازیابی فولیکول های مو بسیار مناسب می باشد.

ترکیبات مزوتراپی

در تهیه محلول مزوتراپی از مواد دارویی و گیاهی مختلفی و یا ترکیب این ها استفاده می شود. ترکیب دارو ها در مزوتراپی بستگی به به عوامل مختلفی اعم از علت استفاده و جنسیت و … دارد که انتخاب این موارد بر عهده پزشک معالج است.

به طور معمول از انواع ویتامین ها، داروهای اتساع دهنده عروق، دارو های شیمیایی، کلسی تونین، دارو های بی حسی موضعی، دارو های هورمونی و اسید های آمینه و همچنین مواد گیاهی همچون رزماری و جنسینگ استفاده می شود.

عوارض مزوتراپی

با توجه به تزریقی بودن مزوتراپی، احتمال بروز تورم و کبودی و درد در محل تزریق وجود دارد. همچنین احتمال سردرد بعد از عمل وجود دارد که این موضوع البته در روز بعد مزوتراپی از بین می رود.

عارضه بعدی مزوتراپی که به ندرت پیش میاید عفونت باکتریای است. این مشکل خیلی کم مشاهده شده و در صورت مشاهده باید فورا به پزشک مراجعه شود.

فرق PRP با مزوتراپی

در حال حاضر از هر دو روش PRP و مزوتراپی برای درمان و توقف ریزش مو استفاده می شود. البته هر دو این روش ها معایب و مزایایی دارند که این امر باعث می شود تا به عنوان یک روش صد در صدی برای درمان ریزش مو شناخته نشوند ولی با این حال موثر هر دو این روش هاشناخته شدند.

در روش PRP با تزریق پلاسمای غنی شده رشد پلاکتی صورت می گیرد در صورتی که مزوتراپی با تزریق به تعداد دفعات مختلف مواد پروتئینی و ویتامینی عمل می کند.

در روش PRP مدت زمان عمل 60 دقیقه می باشد و بر تمام لایه های پوست می تواند تزریق شود اما مزوتراپی حدودا به نیم ساعت زمان نیاز دارد و فقط بر روی لایه میانی پوست تزریق می شود.

از جمله مزایای PRP به مزوتراپی این است که PRP محدودیت سنی ندارد و چون خون از خود بیمار گرفته می شود امکان مبتلا شدن به بیماری های واگیر دار کم می شود و کلا روش PRP کم خطر است.

همچنین مزوتراپی در مقایسه با PRP، مزوتراپی زمان کمی برای بهبودی نیاز دارد و روشی بدون درد محسوب می شود.

هر دو این روش ها هزینه های مناسبی دارند و با توجه تعداد جلسات در نظر گرفته شده توسط پزشک متخصص این هزینه مشخص می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان ریزش مو

به طور معمول تعداد جلسات مزوتراپی برای تمامی افراد در ۱۰ جلسه صورت می گیرد که مدت زمان هر جلسه در بازه زمانی ۱۵ الی ۳۰ دقیقه قرار دارد که البته در کل تعداد جلسات مورد نیاز بسته به ساختار و شکل و اندازه فولیکول های مو دارد.

با در نظر گرفتن عواملی همچون ساختار مو، سن و میزان ریزش پزشکان تعداد جلسات درمانی هر شخص را مشخص می کنند.

طبق تحقیقات انجام شده مدت زمان هر جلسه مزوتراپی در مردان 15 دقیقه است که در مقایسه با زنان که 30 دقیقه طول می کشد کمتر است.

به طور معمول 4 جلسه اول در یک هفته صورت می گیرد و مابقی جلسات هر 15 روز یکبار انجام می شود.

بعد از پایان دوره درمان و جلسات افراد برای تقویت موهای خود می توانند ماهی یک بار این عمل را تکرار کنند و اگر هم خواهان تقویت همیشگی موهایشان هستند بهتر است بعد از پایان جلسات هر ۳ ماه یکبار دوباره این درمان را تکرار کنند.

 

مزوتراپی بر روی مو ها چه اثراتی دارد؟

ریزش مو به دلیل تزریق مزوتراپی در لایه میانی پوست به طول کامل کاهش می یابد و حتی متوقف می شود و همچنین سبب تغذیه سلول های مو می شود.

هرومون ها و میزان و تعادل آن ها را کنترل می کند و به گردش خون در پوست سر کمک می کند که می تواند منجر به رشد مو های جدید شود.

مزوتراپی هورمون های اصلی DHT که منجر به طاسی الگوی مردانه است را کاهش می دهد، باعث ضخیم شدن موهای شکننده و نازک شده می شوند که این امر به پرپشت شدن موها کمک می کند.

عوارض جانبی مزوتراپی مو

در برخی از حالات مانند دوران بارداری و شیردهی، قاعدگی، اختلالات غدد درون ریز، انواع عفونت ها، انواع تومور ها و حساسیت به مواد مصرفی مزوتراپی  نباید عمل تزریق مزوتراپی انجام شود و همه چیز در نهایت زیر نظر پزشک متخصص باشد.

مراقبت های پس از انجام مزوتراپی مو

امکان بروز زخم های کوچکی در نواحی پوست سر پس از عمل تزریق مزوتراپی وجود دارد. که البته تسکین یافتن این درد ها ممکن است کمی طول بکشد.

پس از اتمام عمل تزریق مزوتراپی باید به مدت 3 الی 4 روز از زدن آب و شامپو به مو ها جلوگیری کرد تا روند بهبودی پس از عمل به خوبی طی شود و بعد از تزریق نیز محل تزریق باید خشک شوند.

علاوه بر مراقبت های ذکر شده، باید در طول مدت 3 روز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دوری کرد و 7 روز نیز از سونا و استخر استفاده نکرد. همچنین از ماساژ دادن محل تزریق جلو گیری کرد.

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 10.00 - 08.00
یکشنبه : 10.00 - 08.00
دوشنبه : 10.00 - 08.00
سه شنبه : 13.00 - 09.00
چهارشنبه : 10.00 - 08.00
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به کلینیک آدرینا تعلق دارد.