مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی، مواد تشکیل شده از هیالورونیک اسید مواد مغزی و ویتامین های موثر برای تزریق پوست و مو می باشد. که می تواند باعث رشد مجدد مو و همچنین بازسازی و جوانسازی پوست شود.

مزوتراپی

انواع مزوتراپی:

1- صورت

2- دور چشم

3- گردن

4- دست

5- مو

6- غبغب

7- بدن

مزوتراپی صورت: برای از بین بردن و درمان لک، جای جوش، منافذ و جوانسازی با مواد و متریال فرانسوی و اسپانیایی در ناحیه صورت در کلینیک آدرینا تزریق می شود.

 
مزوتراپی صورت

مزوتراپی دور چشم: برای تیرگی دور چشم و چین و چروک های ریز، مزو های تخصصی به محل مورد نظر تزریق می شود. همچنین با تزریق فیلر نیز برای از بین بردن تیرگی های زیر چشم می توان استفاده کرد.

مزوتراپی

مزوتراپی گردن: از آنجایی که پوست گردن هم مانند پوست صورت نیازمند رسیدگی می باشد. همچنین پیری پوست از ناحیه گردن شروع می شود. که می توان برای جلوگیری از چین و چروک از مزوهای جوانسازی استفاده کرد.

مزوتراپی دست: دست ها با تماس مواد مختلف مثل شوینده ها یا شستشوی بیش از حد و آفتاب دچار زبری، خشک شدن و لک می شوند. با تزریق مزو های درمانی برای لک، جوانسازی و آبرسانی دست های زیبا و شاداب داشته باشید.

مزوتراپی

مزوتراپی مو: ریزش مو افراد مختلفی را آزار می دهد. دلایل مختلفی از جمله تغییرات هیجانی، هورمون ها و رژیم های غذایی نامناسب، عوارض بعضی از دارو ها و شرایط ژنتیکی و پزشکی موجب می شود. تا افراد مختلفی اعم از زنان و مردان دچار ریزش مو شوند. در واقع مزوتراپی مو، یک روش و درمان موثر و غیر تهاجمی به منظور درمان ریزش مو است. و همچنین مزوتراپی خطری نیز به همراه ندارد. ریزش مو یک امر توقف ناپذیر است و به همین دلیل افراد پس از مشاهده ریزش مو و کم پشت شدن مو ها باید به دنبال درمان و توقف ریزش مو باشند. که این امر ملزم اقدام به موقع افراد در جهت درمان می باشد.

برای کاهش و قطع شدن ریزش مو، تزریق مزوتراپی در لایه میانی پوست انجام می شود. تزریق این مواد سبب تغذیه سلول های مو می شود.

مواد مزو هورمون ها، میزان، تعادل آن ها را کنترل می کند. به گردش خون در پوست سر کمک می کند، می تواند منجر به رشد مو های جدید شوند.

مزوتراپی هورمون های اصلی DHT که منجر به طاسی الگوی مردانه است را کاهش می دهد، باعث ضخیم شدن موهای شکننده و نازک شده می شوند. که این امر به پرپشت شدن موها کمک می کند.

مزوتراپی

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان ریزش مو

به طور معمول تعداد جلسات مزوتراپی برای تمامی افراد در ۱۰ جلسه صورت می گیرد. که مدت زمان هر جلسه در بازه زمانی ۱۵ الی ۳۰ دقیقه قرار دارد. که البته در کل تعداد جلسات مورد نیاز بسته به ساختار و شکل و اندازه فولیکول های مو دارد.

با در نظر گرفتن عواملی همچون ساختار مو، سن، میزان ریزش، پزشک کلینیک آدرینا تعداد جلسات درمانی هر شخص را مشخص می کنند.

طبق تحقیقات انجام شده مدت زمان هر جلسه مزوتراپی در مردان 15 دقیقه است که در مقایسه با زنان که 30 دقیقه طول می کشد کمتر است.

بعد از پایان دوره درمان و جلسات افراد برای تقویت موهای خود می توانند ماهی یک بار این عمل را تکرار کنند. اگر هم خواهان تقویت همیشگی موهایشان هستند بهتر است بعد از پایان جلسات هر ۳ ماه یکبار دوباره این درمان را تکرار کنند.

مزوتراپی

مزوتراپی غبغب: افرادی که بر اثر چاقی، غبغب دارند با تزریق مزو غبغب طی چندین جلسه چربی ها رفع می شود.

مزوتراپی بدن: افرادی که اضافه وزن دارند می توانند با استفاده از تزریق مزو حجم چربی بدن را کمتر کنند.

مزوتراپی نیازمند 6 تا 8 جلسه به فاصله 2 هفته 1 یکبار یا ماهی یکبار با نظر پزشک متخصص کلینیک می باشد. 

تفاوت PRP با مزوتراپی

در حال حاضر از هر دو روش PRP و مزوتراپی(در قسمت قبل توضیح داده شد) برای درمان ریزش مو استفاده می شود.

PrP چیست؟ prp یک روش کاملا طبیعی است. خون شخص مراجعه کننده گرفته می شود و با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ پروتئین و پلاکت خون جدا سازی می شود. تزریق این پروتئین و پلاکت جدا شده را prp گفته می شود و همچنین به علت اینکه از خون شخص مراجعه کننده است، در صورتی که در کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص انجام شود، آلرژی به همراه نخواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر PRP کلیک کنید.

 البته اینکه از کدام روش درمان استفاده شود به تشخیص پزشک متخصص کلینیک است.

مزوتراپی

مراقبت بعد از تزریق مزو شامل:

1- تا 24 ساعت بعد از تزریق به محل مورد نظر آب زده نشود. 

2- بعد از 24 ساعت صورت با شوینده ملایم و مخصوص پوست با آب ولرم شسته شود.

3- در طول درمان از ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده شود.

4- امکان بروز زخم های کوچکی در نواحی پوست سر پس از عمل تزریق مزوتراپی وجود دارد. که البته تسکین یافتن این درد ها ممکن است کمی طول بکشد.

5- علاوه بر مراقبت های ذکر شده، باید در طول مدت 3 روز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دوری کنید، 7 روز نیز از سونا و استخر استفاده نکنید. همچنین از ماساژ دادن محل تزریق جلوگیری کنید.

مزوتراپی

عوارض مزوتراپی

با توجه به تزریقی بودن مزوتراپی، احتمال بروز تورم و کبودی و درد در محل تزریق وجود دارد. همچنین احتمال سردرد بعد از عمل وجود دارد که این موضوع البته در روز بعد مزوتراپی از بین می رود.

عوارض جانبی مزوتراپی مو

در برخی از حالات مانند دوران بارداری و شیردهی، اختلالات غدد درون ریز، انواع تومور ها و حساسیت به مواد مصرفی مزوتراپی، و… نباید عمل تزریق مزوتراپی انجام شود و همه چیز در نهایت زیر نظر پزشک متخصص باشد.

سئوالات متداول:

 

 1- آیا مزوتراپی برای ریزش های ارثی و هورمونی موثر است؟ 

  با انجام مزوتراپی و تقویت فولیکول و پیاز مو روند ریزش ارثی به تعویق می افتد.

2- چرا مزوتراپی در دوران شیردهی و بارداری ممنوع است؟ 

  برای تغذیه و سلامت جنین و نوزاد تزریق مزو ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. پیشنهاد می شود پس از به اتمام رسیدن این دوران تزریق انجام شود.

3- چگونه از تورم و کبودی بعد از مزو جلوگیری کنیم ؟ 

  در صورت داشتن پوست حساس و ایجاد کبودی تا 6 ساعت از کمپرس سرد و بعد از 24 ساعت از کمپرس گرم استفاده کنید.

 

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

شنبه : 10.00 - 08.00
یکشنبه : 10.00 - 08.00
دوشنبه : 10.00 - 08.00
سه شنبه : 13.00 - 09.00
چهارشنبه : 10.00 - 08.00
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به کلینیک آدرینا تعلق دارد.
×