تزریق چربی
تزریق چربی
تزریق چربی

اطلاعات جامع در مورد تزریق چربی

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند برای زیباتر کردن نواحی مختلف صورت خود از تزریق چربی استفاده کنند. انجام فرآیند جوانسازی بر زیبایی آنها تاثیر چشمگیری خواهد داشت و از بروز علائم پیری مانند انواع چین و چروک و افتادگی صورت جلوگیری می کند.

گاهی اوقات ممکن است افراد به هر دلیلی از ظاهر خود ناراضی باشند که البته روش ‌های درمانی مختلفی وجود دارد که تزریق چربی در شمار روش های پرطرفدار و کم خطر قرار می ‌گیرد. مراکز درمانی و کلینیک های معتبر همواره از چربی بدن افراد استفاده کرده و آنها را با روش های کاملا اصولی از قسمت‌ های مختلف خارج  می کنند و در صورت لزوم به صورت و دیگر نواحی بدن مانند سینه و باسن تزریق خواهند کرد.‌

پیوند چربی و یا تزریق چربی در شمار عمل های زیبایی قرار می ‌گیرد، که البته این فرآیند با بدن افراد کاملا سازگاری داشته و می ‌توانند ظاهری کاملاً طبیعی را برای افراد فراهم آورد. باید بدانید که برای تزریق چربی نیاز به بستری در مراکز درمانی نخواهید داشت و با یک بی حسی موضعی و تزریقی دقیق و ظریف، این عمل انجام خواهد شد.

نکته حائز اهمیت در روند تزریق چربی این است که پزشکان و متخصصان با استفاده از روش های نوین و در فضای کاملا استریل چربی مورد نیاز را از بدن افراد خارج کرده و به نواحی مورد نیاز تزریق می ‌کنند. تزریق چربی با روش‌های کاملاً اصولی انجام میشود و خطرات جانبی آن برای افراد در کمترین میزان خواهد بود.

تزریق چربی برای کدام نواحی بدن مناسب است؟

تزریق چربی
تزریق چربی

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند تا تزریق های مختلف مانند تزریق چربی را جایگزین عمل ‌های جراحی کنند که ممکن است عوارض زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد.

میزان مشخصی از چربی، از نواحی مختلف بدن برداشته میشود و به دیگر قسمت ها تزریق خواهد شد، این چربی ها با بدن افراد سازگاری کامل دارند. لازم است بدانید که هرگونه آسیب در نواحی مختلف پوست مانند افتادگی، شل شدن و هرگونه چروک های عمیق و سطحی با استفاده از تزریق چربی درمان خواهد شد.

این روش کاملا تضمینی بوده و زمان انجام تزریق چربی و پس از آن هرگز عوارض و آسیب های مختلف را متحمل نخواهید شد. گاهی اوقات ممکن است افراد در اثر گرفتن رژیم های غذایی سنگین دچار آسیب‌ های مختلف شوند و پوست صورت آنها زیبایی و شفافیت خود را از دست بدهد.

لاغری بیش از حد صورت می‌ تواند برای افراد ناخوشایند باشد که البته می‌ توانند با تزریق چربی نقطه مورد نظر را پر کرده و زیبایی خود را بازگرداند.

البته تزریق چربی در نواحی سینه و باسن برای بانوان به صورت تخصصی انجام میشود. این چربی ها از ناحیه شکم و پهلو جدا شده و با روش‌ های کاملا دقیق به دیگر قسمت ها تزریق میشوند. لازم است بدانید که این فرآیند طی مدت زمان بسیار کوتاه انجام می گردد.

معمولاً تزریق چربی برای ناحیه صورت انجام می پذیرد. وجود فرورفتگی در ناحیه گونه باعث میشود که افراد تمایل به انجام عمل های جراحی داشته باشند اما شما می توانید هرگونه فرورفتگی در نواحی گونه و زیر چشم با استفاده از تزریق چربی درمان کنید.

البته فرورفتگی زیر چشم ممکن است به صورت ارثی بوده و یا با افزایش سن به وجود آید، که قطعاً با تزریق چربی می توانید تیرگی و کبودی و گودی زیر چشم را درمان کنید.

مزایای فرایند تزریق چربی

تزریق چربی
تزریق چربی

امروزه بسیاری از افراد تمایل تا برای زیبا سازی و جوان سازی پوست خود از فرآیند های طبیعی و کم خطر استفاده کنند که قطعاً در بین انواع تزریقات، تزریق چربی گزینه مناسب برای همه افراد به شمار می ‌آید.

در فرآیند تزریق چربی، از چربی‌ های بدن شخص انجام میشود، به همین دلیل احتمال وقوع هرگونه واکنش و آلرژی در حد بسیار ناچیز خواهد بود و بدن می‌ تواند به راحتی با چربی های تزریق شده ارتباط برقرار کند.

یکی از بزرگ ترین مزایای که تزریق چربی برای افراد دارد، ماندگاری طولانی مدت آن می‌ باشد. تزریق چربی نسبت به دیگر محلول ها ساختاری طبیعی و ایمن دارد که اثرات آن برای مدت زمان طولانی باقی خواهد ماند و در کوتاه مدت نیاز به صرف هزینه‌ های مجدد و تزریق دوباره چربی نخواهید داشت.

نکته دیگر در مورد مزایای تزریق چربی، کم تهاجمی بودن آن می باشد. باید بدانید که برای جوانسازی پوست تزریق چربی بهترین راه حل به شمار می‌ آید که در کنار کم خطر بودن می توانید به جوانسازی پوست خود کمک شایانی نمایید.

چند مورد از معایب تزریق چربی

تزریق چربی
تزریق چربی

دانستن اطلاعات کامل در مورد فرایند تزریق چربی، می تواند باعث افزایش آگاهی افراد شده و با اطمینان بیشتری می توانند این فرآیند را درنواحی مختلف بدن خود انجام دهند.

نکته قابل توجه در مورد تزریق چربی این است که شما چندین مرحله باید به کلینیک های مربوطه مراجعه کرده و در مراحل ابتدایی میزان چربی مورد نیاز را از دیگر قسمت ها خارج نمایید، هر چند که این روش بسیار مطمئن و ایمن است اما باید زمان زیادی را برای تزریق چربی و تکمیل فرآیند آن صرف نمایید.

امروزه بسیاری از متخصصان و پزشکان بر این باورند که در بین انواع تزریقات، تزریق چربی در اولویت قرار می‌ گیرد، زیرا ماندگاری بیشتری نسبت به دیگر مواد خواهد داشت. اما نکته حائز اهمیت این است که این روند مراحلی پیچیده تر و ماندگار بیشتری دارد، به همین دلیل شما متحمل صرف هزینه های بالا تری خواهید شد، اما باید بدانید که در ازای پرداخت هزینه های بالا می توانید نتیجه مناسب و مطلوبی را دریافت کنید.

نکته دیگر در مورد تزریق چربی این است که برای نواحی مختلف بدن مانند صورت، سینه و باسن استفاده میشود. اگر نیاز به تزریق چربی در ناحیه سینه و باسن دارید، شما باید تعداد جلسات زیادی را برای تکمیل این فرآیند به مراکز درمانی مراجعه کنید، که البته در کنار هزینه بالا باید زمان زیادی را برای تکمیل مراحل تزریق چربی در نظر بگیرید.

 مراحل انجام تزریق چربی

تزریق چربی
تزریق چربی

در مرحله اول برای تزریق چربی به نواحی مختلف، پزشکان و متخصصان اقدام به استخراج چربی از نواحی شکم و پهلو می کنند، معمولا با سرنگ و سوزن های بسیار کوچک چربی را از نواحی مختلف به صورت لیپوساکشن خارج می‌ کنند و چربی خارج شده را برای استخراج و خالص سازی به آزمایشگاه های مختلف ارسال می کنند.

در مرحله بعدی قسمت هایی که برای تزریق انتخاب میشوند علامت گذاری خواهند شد و همچنین چربی خارج شده با استفاده از دستگاه های مختلف مورد آزمایش قرار می گیرند تا همه ناخالصی‌ ها از چربی اصلی خارج شوند، سپس آن را برای انتقال به محل مورد نظر آماده سازی می کنند.

در مرحله نهایی فرد برای تزریق چربی آماده میشود که متخصصان  ناحیه مورد نظر را بصورت موضعه ای بی حس می‌ کنند و با استفاده از سوزن های مخصوص آنها را به محل مورد نظر تزریق می‌ نمایند‌. تزریق چربی تا زمانی ادامه پیدا می کند که نتیجه مطلوب حاصل گردد، و پزشک تشخیص دهد که حالت ایده ‌آل به وجود آمده است.

عوارض احتمالی پس از تزریق چربی

تزریق چربی
تزریق چربی

متخصصان همواره بر این باورند که تزریق چربی یکی از ساده ترین و کم خطر ترین روش ها برای زیبا سازی و جوانسازی پوست به شمار می آید، اما باید بدانید که ترریق چربی می تواند مانند دیگر عمل ها برای افراد عوارضی را به همراه داشته باشد که باید در صورت بروز و تشدید هر کدام از آنها سریعاً به پزشک مربوطه مراجعه کرده و برای درمان عارضه پیش آمده اقدامات لازم را انجام دهید.

گاهی اوقات ممکن است افراد به بی حسی موضعی حساسیت و واکنش‌ هایی نشان دهند که در صورت بروز و تشدید آن ها ممکن است برای افراد خطرآفرین باشند. در مواقع بسیار نادر ممکن است ناحیه تزریق افراد دچار عفونت شود، که می‌ تواند بسیار خطرناک بوده و روند تزریق چربی را با مشکلات جدی همراه می سازد.

پیش از انجام تزریق چربی باید از سلامت پوست خود اطمینان حاصل نمایید، و اگر پوستی مستعد عفونت دارد باید از تزریق چربی خودداری نمایید.

یکی از مهم‌ ترین مسائلی که هنگام تزریق چربی باید به آن توجه ویژه شود، مراجعه به متخصصان و پزشکان ماهر می‌ باشد، زیرا کوچک ترین خطا در تزریق چربی می‌ تواند آسیب‌ های جبران‌ ناپذیری را در قسمت های عمقی پوست به وجود اورد که باید برای درمان آنها فرآیند های بسیار طولانی و پرهزینه را در پیش بگیرید.

مسئله دیگری که در مورد تزریق چربی همواره باید به آن توجه کنید، این است که در فرایند تزریق چربی ممکن است افراد واکنش‌ های متفاوتی نشان دهند، برخی از افراد با ۱ یا ۲ جلسه فرایند تزریق چربی را تکمیل خواهند کرد، اما در موارد دیگر ممکن است افراد نیازمند به تکرار جلسات داشته باشند که البته می‌ تواند برای آنها هزینه های بیشتری را به همراه داشته باشد.

———————————————————–

راه های ارتباطی با کلینیک آدرینا

پیج اینستاگرام کلینیک آدرینا

کانال آپارات کلینیک آدرینا

کانال نماشا کلینیک آدرینا

لینک یوتیوب کلینیک آدرینا

———————————————————-

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

شنبه : 10.00 - 08.00
یکشنبه : 10.00 - 08.00
دوشنبه : 10.00 - 08.00
سه شنبه : 13.00 - 09.00
چهارشنبه : 10.00 - 08.00
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به کلینیک آدرینا تعلق دارد.
×