آدرس

اصفهان، خیابان ارباب، بن بست شماره دو (شاهین)، پلاک 199

ویرایش

درباره ما

بوتاکس

بوتاکس چیست؟ آیا می توان بوتاکس را همان تزریق ژل محسوب کرد؟ در کدام نواحی بدن بوتاکس تزریق می شود؟ تزریق بوتاکس چه عوارضی برای افراد می تواند داشته باشد؟ ژل با بوتاکس چه تفاوتی دارد؟ کدام دسته از افراد تزریق ژل برایشان توصیه نمی شود ؟ بهترین زمان برای تزریق بوتاکس چه موقعی است؟

از نمونه سوالاتی است که اکثر از ما میپرسند.

بوتاکس از سمی به نام بوتولینوم ساخته شده است که به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد. درست است که بوتاکس نوعی سم محسوب می شود ولی جای نگرانی وجود ندارد زیرا چون از این ماده در مقدار دز مشخص و کافی استفاده و تزریق می شود و خطری به وجود نمی آید.

با تزریق بوتاکس در نواحی مختلف زیر پوست، عضلات این نواحی دچار فلجی می شوند و به این ترتیب چین وچروک های قبلی از بین می رود. این موضوع به شادابی و طراوات پوست کمک می کند. بوتاکس را دز مشخصی می توان به نواحی مختلفی مانند پیشانی، چشم ها و ابروها، اطراف چشم ها و … تزریق کرد بی آن که خطری فرند گیرنده بوتاکس را تهدید کند.

تزریق ژل بوتاکس

عمل تزریق بوتاکس تنها در مدت زمان چند دقیقه طول می کشد. و معمولا هم نیازی به بی حسی ندارد.

ماده بوتاکس با یک سوزن ریز به نواحی از قبل مشخص شده توسط پزشک متخصص تزریق می شوند.

قبل از تزریق بوتاکس، صورت باید از مواد آرایشی کاملا پاک شوند و بعد از آن پزشک اقدام به تزریق بوتاکس کنند.

بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس در صورت باعث می شود تا عضلات صورت فلج شده و به این ترتیب از بوتاکس برای رفع چین و چروک های صورت استفاده می شود.

عمل تزریق بوتاکس یک روش نسبتا غیر تهاجمی است و باعث کاهش عملکرد ماهیچه صورت و رفع خطوط ناشی از فعالیت بالای عضلات صورت می شود.

بوتاکس زیر چشم

نوحی اطراف چشم جزو حساس ترین قسمت های بدن می باشند که در صورت اشتباه انجام دادن عمل تزریق بوتاکس عوراض جبران ناپذیری به فرد وارد می شود.

در عمل تزریق بوتاکس به نواحی زیر چشم می توان شاهد کاهش چین و چروک و ترک های پوستی و همچنین درمان سریع و موقتی افتادگی پلک بود.

بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی از جمله روش های شناخته شده برای درمان چین و چروک می باشد و بعد از تزریق این ماده شاهد از بین رفتن چین و چروک های پیشانی هستیم.

این ماده برای درمان افرادی که دارای چین و چروک های سطحی هستند مناسب است و می تواند بسیار مثمر به ثمر واقع شود.

از جمله مزایای بوتاکس پیشانی این است که با تزریق این ماده می توان زیبایی و جوانی پوست را حفظ کرد و همچنین صورت با طراوات تر و شاداب تری داشت.

تزریق ژل بوتاکس پیشانی

با تزریق بوتاکس به پیشانی این ماده باعث فلجی موقت موقت ماهیچه ها می شود و این موضوع سبب از بین رفتن چین و چروک های صورت می شود.

درصد موفقیت بالای عمل تزریق بوتاکس به پیشانی سبب شده است که این عمل در بسیاری از کلینیک ها و توسط پزشکان متخصص صورت بگیرد.

بوتاکس ابرو

به وسیله عمل تزریق بوتاکس به ابرو می توان می توان از عارضه افتادگی پلک و ابرو در سنین بالاتر پیشگیری کرد. در سنین بالا افتادگی ابرو به وسیله عمل تزریق بوتاکس قابل درمان نیست و از روش های پیچیده تری همچون بالا کشیدن ابرو استفاده می شود.

در عمل تزریق بوتاکس به ابرو خطوط اخم بین ابرو ها اصلاح می شود. در این روش ابرو ها نیز به سمت بالا کشیده می شوند. در این عمل ابتدا عضلات به حالت استراحت می روند و بعد از آن ابرو به سمت بالا کشیده می شوند.

آیا می توان بوتاکس را همان تزریق ژل محسوب کرد؟

پاسخ منفی است. طبق مطالبی که در قسمت قبلی بیان شد، پزشک با تزریق ماده بوتاکس با مقدار مشخص ودقیق عضلات زیر پوست فرد مورد نظر اقدام به از بین بردن چین وچروک در نواحی مشخص شده می کند. اما و در مقام مقایسه میان تزریق ژل و تزریق بوتاکس، در تزریق ژل پزشک معالج با تزریق ژل اقدام به پر کردن تمامی چین و چروک ها و هرگونه ناسازگاری و مشکل ظاهری می کند و این موارد را برطرف می کند.

همچنین طبق پژوهش ها و تحقیقات انجام شده از سوی محققین،  مشخص شده است که وجود محصولاتی نظیر Juvederm یا Restalyine به منظور حجم دادن و پر و برجسته کردن لب و چین و چروک های خاص در اطراف صورت می تواند مفید واقع شود.

در کدام نواحی بدن بوتاکس تزریق می شود؟

معمولا در بخش های مشخصی از بدن بوتاکس تزریق می شود که این بخش ها عموما عبارتند از:

  • پنجه کلاغی در اطراف ناحیه چشم.
  • با تزریق بوتاکس به غدد عرق زیر بغل می شود جلوی بوی بد عرق را گرفت و مدت زمان نسبتا طولانی را از بوی بد عرق راحت شد و از این رو تزریق بوتاکس به زیر بغل می تواند مفید باشد.
  • چروک های گلابلا بین چشم ها در واقع بین دو ابرو.
  • چین و چروک های افقی در پیشانی.
  • تزریق بوتاکس در کنار خط آرواره به منظور بی اثر کردن ضایعات استخوانی در افراد.
  • با تزریق بوتاکس در لب ها میتوان مشکل لب های نزول یافته را حل کرد، می توان لب ها را از حالت نگران کننده و بی روح، ارتقا و لب ها را متناسب با صورت فرد فرم دهد.
  • شیار ها و خط های روی پیشانی.

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

روزهای کاری

شنبه : 10.00 - 08.00
یکشنبه : 10.00 - 08.00
دوشنبه : 10.00 - 08.00
سه شنبه : 13.00 - 09.00
چهارشنبه : 10.00 - 08.00
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به کلینیک آدرینا تعلق دارد.