بوتاکس

بوتاکس چیست؟ آیا می توان بوتاکس را همان تزریق ژل محسوب کرد؟ در کدام نواحی بدن بوتاکس تزریق می شود؟ تزریق بوتاکس چه عوارضی برای افراد می تواند داشته باشد؟ ژل با بوتاکس چه تفاوتی دارد؟ کدام دسته از افراد تزریق بوتاکس برایشان توصیه نمی شود ؟ بهترین زمان برای تزریق بوتاکس چه موقعی است؟بهترین کلینیک برای تزریق بوتاکس چگونه است؟به چه کلینیکی در اصفهان میتوانیم اعتماد کنیم؟

از نمونه سوالاتی است که اکثرا از ما میپرسند.

بوتاکس از سمی به نام بوتولینوم ساخته شده است که به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد. درست است که بوتاکس نوعی سم محسوب می شود ولی جای نگرانی وجود ندارد زیرا چون از این ماده در مقدار دز مشخص و کافی استفاده و تزریق می شود، خطری به وجود نمی آید.

با تزریق بوتاکس در نواحی مختلف زیر پوست، عضلات این نواحی دچار فلجی می شوند. به این ترتیب چین وچروک های قبلی از بین می رود. این موضوع به شادابی و طراوات پوست کمک می کند. بوتاکس را دز مشخصی می توان به نواحی مختلفی مانند پیشانی، اطراف چشم ها و ابروها و … تزریق کرد بی آن که خطری فرد گیرنده بوتاکس را تهدید کند.

مراحل تزریق ژل بوتاکس

تزریق بوتاکس تنها در مدت زمان چند دقیقه طول می کشد. و معمولا هم نیازی به بی حسی ندارد.

ماده بوتاکس با یک سوزن ریز به نواحی از قبل مشخص شده توسط پزشک متخصص کلینیک آدرینا تزریق می شوند.

قبل از تزریق بوتاکس، صورت باید از مواد آرایشی کاملا پاک شوند و بعد از آن پزشک متخصص اقدام به تزریق بوتاکس کنند.

در کدام نواحی بدن بوتاکس تزریق می شود؟

معمولا در بخش های مشخصی از بدن بوتاکس تزریق می شود که این بخش ها عموما عبارتند از:

  • پنجه کلاغی در اطراف ناحیه چشم.
  • با تزریق بوتاکس به غدد عرق زیر بغل می شود جلوی بوی بد عرق را گرفت و مدت زمان نسبتا طولانی را از بوی بد عرق راحت شد و از این رو تزریق بوتاکس به زیر بغل می تواند مفید باشد.
  • چروک های گلابلا (خط اخم) بین چشم ها در واقع بین دو ابرو.
  • چین و چروک های افقی در پیشانی.
  • تزریق بوتاکس در کنار خط آرواره به منظور بی اثر کردن ضایعات استخوانی در افراد.
  • شیار ها و خط های روی پیشانی.

بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس در صورت باعث می شود تا عضلات صورت فلج شده و به این ترتیب از بوتاکس برای رفع چین و چروک های صورت استفاده می شود.

عمل تزریق بوتاکس یک روش نسبتا غیر تهاجمی است و باعث کاهش عملکرد ماهیچه صورت و رفع خطوط ناشی از فعالیت بالای عضلات صورت می شود.

بوتاکس زیر چشم

نواحی اطراف چشم جزو حساس ترین قسمت های بدن می باشند که در صورت اشتباه انجام دادن عمل تزریق بوتاکس عوراض جبران ناپذیری به فرد وارد می شود. در کلینیک های معتبر (دارای پروانه فعالیت) و توسط پزشک متخصص  انجام شود.

در عمل تزریق بوتاکس به نواحی زیر چشم می توان شاهد کاهش چین و چروک و ترک های پوستی و همچنین درمان سریع و موقتی افتادگی پلک بود.

تزریق بوتاکس به زیر چشم

بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی از جمله روش های شناخته شده برای درمان چین و چروک می باشد و بعد از تزریق این ماده شاهد از بین رفتن چین و چروک های پیشانی هستیم.

این ماده برای درمان افرادی که دارای چین و چروک های سطحی هستند مناسب است و می تواند بسیار مثمر به ثمر واقع شود.

از جمله مزایای بوتاکس پیشانی این است که با تزریق این ماده می توان زیبایی و جوانی پوست را حفظ کرد و همچنین صورت با طراوات تر و شاداب تری داشت.

درصد موفقیت بالای عمل تزریق بوتاکس به پیشانی سبب شده است که این عمل در بسیاری از کلینیک ها و توسط پزشکان متخصص صورت بگیرد.

تزریق بوتاکس پیشانی

بوتاکس ابرو

به وسیله عمل تزریق بوتاکس به ابرو می توان از عارضه افتادگی پلک و ابرو در سنین بالاتر پیشگیری کرد. در سنین بالا افتادگی ابرو به وسیله عمل تزریق بوتاکس قابل درمان نیست و از روش های پیچیده تری (بلفاروپلاستی) استفاده می شود.

تزریق بوتاکس ابرو

بوتاکس خطوط گلابلا

با بالا رفتن سن و زیاد شدن چین و چروک های صورت و عمیق شدن آنها نمی توان تزریق بوتاکس انجام شود.

در تزریق بوتاکس به خطوط گلابلا، خط اخم بین ابرو ها اصلاح می شود. در این روش ابرو ها نیز به سمت بالا کشیده می شوند. در این عمل ابتدا عضلات به حالت استراحت می روند و بعد از آن ابرو به سمت بالا کشیده می شوند.

تزریق بوتاکس به گلابلا

بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

چین و چروک های پنجه کلاغی چگونه ایجاد می شود؟خندیدن های عمیق و یا تنگ کردن چشمان مثلا به گونه ای که آفتاب در چشمانتان افتاده است.

چگونه می توان تشخیص داد که نیاز به تزریق بوتاکس دارید؟جلوی آینه بروید و لبخند عمیق بزنید در صورتی که بین چشم ها و شقیقه چروک(به صورت شعاع هایی به خارج از چشم) ایجاد شود. شما نیاز به تزریق بوتاکس در این ناحیه دارید.

تزریق خطوط پنجه کلاغی

عوارض و مراقبت

چین و چروک های پنجه کلاغی چگونه ایجاد می شود؟خندیدن های عمیق و یا تنگ کردن چشمان مثلا به گونه ای که آفتاب در چشمانتان افتاده است.

چگونه می توان تشخیص داد که نیاز به تزریق بوتاکس دارید؟جلوی آینه بروید و لبخند عمیق بزنید در صورتی که بین چشم ها و شقیقه چروک(به صورت شعاع هایی به خارج از چشم) ایجاد شود. شما نیاز به تزریق بوتاکس در این ناحیه دارید.

سئوالات

1- آیا می توان بوتاکس را همان تزریق ژل محسوب کرد؟

پاسخ منفی است. طبق مطالبی که در قسمت قبلی بیان شد، پزشک متخصص با تزریق ماده بوتاکس با مقدار مشخص و دقیق عضلات زیر پوست فرد مورد نظر اقدام به از بین بردن چین و چروک در نواحی مشخص شده می کند. اما در مقام مقایسه میان تزریق ژل و تزریق بوتاکس، در تزریق ژل پزشک معالج با تزریق ژل اقدام به پر کردن تمامی چین و چروک ها و هرگونه ناسازگاری و مشکل ظاهری می کند و این موارد را برطرف می کند. و همچنین با تزریق بوتاکس عضله مورد نظر را فلج می کند.

2- چرا بعضی افراد تزریق بوتاکس برایشان توصیه نمی شود؟

زیرا بعضی افراد دارای بیماری هایی (نظیر Ms، سرطان، نارسایی کلویی و…)ممکن است داروهایی که برای بیماری مصرف می کنند با مواد بوتاکس واکنش نشان دهد. بنابراین این افراد حتما با پزشک معالج خود مشورت نمایند.
 

3- چگونه تزریق بوتاکس عوارض ایجاد می کند؟

1-در صورتی که مواد مصرفی معتبر نبوده و استفاده از مواد غیر مجاز انجام شده باشد.

2- ناحیه تزریق بوتاکس، در صورتی که تزریق بوتاکس توسط افراد متخصص نباشد و در نقاط اصلی انجام نشود.

3- میزان و نوع تزریق بوتاکس به اندازه کافی نباشد.

4-تزریق در محیط آلوده و در کلینیک معتبر نباشد. 

کلینیک آدرینا، با مجوز رسمی از سازمان درمان و تزریق انواع ژل دارای مجوز بهداشت و همچنین تزریق توسط پزشکان متخصص در محیطی بهداشتی در اختیار شما مراجعه کنندگان محترم می باشد. ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

شنبه : 10.00 - 08.00
یکشنبه : 10.00 - 08.00
دوشنبه : 10.00 - 08.00
سه شنبه : 13.00 - 09.00
چهارشنبه : 10.00 - 08.00
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به کلینیک آدرینا تعلق دارد.
×