برداشت خال و زگیل
تقویت ابرو
تقویت ابرو

اطلاعات در مورد انواع خال و زگیل

یکی از مهمترین دغدغه هایی که افراد معمولاً برای زیبای پوست خود دارند، عدم وجود هر گونه خال و زگیل می باشد. لازم است باید بدانید که برخی از این مشکلات پوستی به صورت ارثی به افراد منتقل میشود و برخی دیگر کاملا اکتسابی هستند و با توجه به شرایط و نحوه زندگی افراد ممکن است در نقاط مختلف بدن آنها به وجود آید.

البته شما می توانید انواع لکه ها، خال و زگیل را با استفاده از دستگاه های پیشرفته و انواع لیزر برطرف سازید، اما باید بدانید که تنوع خال و زگیل در افراد بسیار زیاد است و پیش از انجام هر نوع فرایند بر روی آنها به شما توصیه می ‌کنیم که به پزشکان متخصص مراجعه کرده و نوع آنها را نیز تشخیص دهید، تا بتوانید راحت ترین و ساده ترین راه را برای برداشت خال و زگیل طبق نظر پزشک، انتخاب نمایید.

معمولا برخی از انواع خال ها پس از تولد با افراد همراه هستند، که البته شما می توانید در سنین بالاتر و با استفاده از لیزرهای و عمل های جراحی بسیار کوچک آنها را برطرف سازید.

اما برخی دیگر از انواع خال، با تابش مستقیم نور خورشید به وجود می آیند و با قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند به تشدید و بزرگ شدن آنها کمک کند. لازم است بدانید که خال ها اندازه ای ثابت و یک شکل دارند، البته دسته دیگر از آنها ممکن است قابل رشد بوده و نواحی بیشتری را در بر بگیرند.

لازم به ذکر است که زگیل در مناطق مختلف بدن به وجود می آید که شما می‌توانید با درمان های بسیار ساده و استفاده از یک تا دو جلسه لیزر به راحتی اقدام به برداشت خال و زگیل کرده و هیچ آثاری از آنها باقی نگذارید.

آیا انواع زگیل و خال خطرناک هستند؟

تقویت ابرو
تقویت ابرو

یکی از مسائلی که گاها برای افراد به وجود آید، این است که آیا ممکن است خالی که در نواحی مختلف بدن آنها ظاهر میشود سرطانی باشد.

لازم است ابتدا اطلاعات کاملی در مورد خال های خطرناک و سرطانی بدانید تا بتوانید در صورت بروز آنها با پزشک معالج خود مسئله را مطرح کرده و اقدامات لازم برای درمان و برداشت خال و زگیل انجام دهید.

اگر خال شما به هر دلیلی دچار خارش های شدید و خونریزی میشود، باید بدانید که شرایط غیر عادی داشته و باید برای بررسی بیشتر به پزشک مربوطه مراجعه نمایید و اقدامات لازم از جمله آزمایشات و نمونه برداری را پیش از برداشت خال و زگیل انجام دهید.

معمولاً خال عارضه ای بی‌ خطر و غیر قابل تغییر است اما اگر احساس می کنید که رنگ آن تغییر می کند و یا لایه خارجی آن پوسته پوسته میشود، قطعاً شرایط عادی نبوده و باید هرچه سریع تر برای بررسی و برداشت خال و زگیل به پزشک معالج مراجعه کنید.

عدم تقارن و یا بزرگ شدن خال و زگیل از نشانه های خطرناک بودن آنها می باشد، که البته باید برای تشخیص و برداشت خال و زگیل به افراد متخصص مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که درمان‌ های خانگی ممکن است که هیچ نوع اثری بر بهبود و برطرف کردن خال نداشته باشد و گاه می توانند باعث بروز مشکلات جدی‌ تری شوند.

یکی دیگر از علائمی که در مورد خال های سرطانی باید بدانید، دردناک شدن ناحیه خال می باشد. اگر با کوچک  ترین فشار احساس می ‌کنید که خال شما دچار دردهای شدید میشود، باید بدانید که این عارضه حالت طبیعی نداشته و باید روند درمان را آغاز کنید.

البته تغییر در حاشیه‌ خال از دیگر عوامل نشان دهنده خال های سرطانی است، که شما تنها می توانید با مراجعه به متخصصان آنها را به طور قطعی شناخته و برای درمان آنها اقدامات لازم را انجام دهید.

در مورد زگیل چه می دانید؟

تقویت ابرو
تقویت ابرو

دانستن اطلاعات کامل و جامع در مورد عوارض پوستی می تواند باعث شود که شما هر چه سریع تر و در زمان مناسب برای درمان و بهبود مشکلات به وجود آمده به مراکز درمانی مراجعه کنید. یکی از شایع ترین مشکلات پوستی که در بین افراد وجود دارد، تومور های ریزی هستند که آنها را با نام زگیل می شناسند.

این تومور های کوچک اغلب بی خطر هستند اما نحوه قرار گرفتن آنها بر روی پوست با یکدیگر متفاوت است که باید برای شناخت آنها و درمان قطعی و برداشت خال و زگیل به مراکز مربوطه و پزشکان و متخصصان مراجعه نمایید.

اگر زگیل در اندام های جنسی افراد بروز پیدا ‌کند بسیار خطرناک بوده و باید برای درمان هر چه سریع تر آنها اقدامات لازم را انجام دهید. اما دیگر انواع زگیل ها ناشی از ویروس های خاصی هستند که به صورت ضایعه کوچک در نواحی مختلف پوست شما نمایان میشوند.

شناخت انواع زگیل می تواند به درمان و روند بهبود آنها کمک شایانی کند. توجه داشته باشید که گاهی ممکن است زگیل ها خود به خود به وجود آیند و بعد مدت زمان طولانی از بین می روند. اما اگر عارضه از روی پوست شما برطرف نشد، بهتر است که برای درمان و برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

راه های درمان و برطرف کردن انواع زگیل

تقویت ابرو
تقویت ابرو

از قدیم ‌الایام بسیاری از افراد اعتقاد داشتند که زگیل ها به دلیل وجود آلودگی ها و ویروس های خاصی بر سطح بدن به وجود می آیند و می ‌توان از طریق راه های سنتی اقدام به برداشت خال و زگیل نمود.

ممکن است که روش های سنتی بر بهبود زگیل ها اثرگذار باشند، اما اگر آنها در نواحی حساس بدن شما بروز پیدا کردند، باید برای درمان به پزشک معالج مراجعه کنید. شیره سفیدی که از درخت انجیر به وجود می‌ آید درمان مناسبی برای زگیل خواهد بود.

اگر چندین بار شیره سفید رنگ را بر روی زگیل قرار دهید، می توانید در کوتاه مدت از رشد زگیل جلوگیری کرده و نهایتاً آن‌ها را از بین ببرید. در کنار شیره سفید درخت انجیر شما می توانید از عسل طبیعی برای درمان این عارضه های پوستی استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید که عسل باید با روش‌ های کاملاً طبیعی تولید شده باشد، که بتواند راه موثر برای درمان زگیل باشد. به طور کلی بسیاری از افراد معتقدند که این راه ها ممکن است در طولانی مدت اثر داشته باشند و آنها می‌ خواهند که هرچه زودتر این عارضه از روی پوستشان برطرف شود، با این حال تنها می ‌توانند به پزشکان متخصص مراجعه کرده و داروها به ویژه کرم های موضعی را برای برطرف کردن انواع زگیل تهیه نمایند.

 آیا زگیل و خال خطرناک است؟

تقویت ابرو
تقویت ابرو

با بروز انواع زگیل و خال بر روی پوست، این سوال برای افراد به وجود می ‌آید که آیا این عارضه های پوستی خطرناک هستند و می‌توانند شروع درمان های طولانی مدت و بروز مشکلات جدی تر باشند؟

لازم است بدانید که انواع زگیل و خال در حالت طبیعی هیچ خطری برای افراد نخواهد داشت، اما در موارد نادر ممکن است خال ها و زگیل ‌های مختلف نشانه‌ هایی از  بیماری ‌های داخلی باشند.

بهتر است که با بروز غیر منتظره چنین عارضه ای بر سطح پوست خود و بروز هر نوع تغییر در پوست، به پزشک مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. معمولاً انواع خال و زگیل را می توان با روش‌ های درمانی بسیار ساده مانند سوزاندن، بریدن و یا از ریشه جدا کردن، درمان نمود، اما باید بدانید که این روش ها طبق گفته پزشکان برای خال و زگیلی که شما دارید موثر است یا خیر.

 راه های موثر برای پیشگیری از بروز انواع زگیل

تقویت ابرو
تقویت ابرو

انواع خال ممکن است بر اثر شرایط محیطی متفاوت برای افراد به وجود آید که با چند روش ساده می ‌توانید از بروز این ضایعه پوستی جلوگیری نماید. اگر به طور دائم و مرتب بهداشت شخصی را رعایت کنید قطعا از بروز چنین مسئله‌ ای جلوگیری خواهید کرد.

لازم است بدانید که رعایت بهداشت فردی بهترین گزینه برای پیشگیری از بروز آسیب‌ های پوست خواهد بود.

به طور کلی زگیل نوعی ویروس است که اگر با پوست افراد تماس مستقیم پیدا کند باعث بروز زگیل در نواحی مختلف خواهد شد. استفاده از لوازم شخصی دیگران کار بسیار اشتباهی خواهد بود و همواره شما باید لوازم شخصی مانند جوراب، کفش، دستکش، دستگاه ریش تراش و لباس‌ های خود را از دیگر افراد جدا کنید تا از بروز انواع زگیل جلوگیری نمایید.

لازم است بدانید که فضاهایی مانند استخر، سونا و مکان های عمومی محل مناسبی برای پخش ویروس زگیل خواهند بود. بهتر است که از وسایل شخصی خود استفاده کرده و پس از مراجعه به این مکان ها حتما دوش بگیرید تا بتوانید آلودگی را از روی پوست خود پاک سازی نمایید. بهتر است یا کف دست و پای خود را همواره خشک نگه دارید و به طور مرتب لوازم شخصی خود را مورد شست و شو قرار دهید، زیرا رطوبت عامل بروز انواع بیماری ها و رشد قارچ و باکتری خواهد بود.

اگر زگیل را در هر ناحیه از پوست خود مشاهده کردید باید هرچه سریع تر برای برطرف کردن آن به مراکز درمانی مراجعه کنید تا بتوانید از پیشروی و زیاد شدن آن جلوگیری کنید.

نکته ای که همواره باید به آن توجه کنید این است که خال و زگیل همیشه هم بی خطر نخواهند بود و اگر همین زگیل های در نواحی حساس بدن مانند دهانه رحم و آلت تناسلی بانوان و آقایان بروز پیدا کند، قطعاً در صورت عدم درمان می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات و بیماری ‌های حاد شود، که درمان آنها بسیار سخت بوده و می تواند خطر مرگ را برای افراد به همراه داشته باشد.

همواره به شما توصیه می ‌کنیم که هر نوع عارضه پوستی را به سرعت پیگیری کرده و درمان لازم را انجام دهید.

———————————————————–

راه های ارتباطی با کلینیک آدرینا

پیج اینستاگرام کلینیک آدرینا

کانال آپارات کلینیک آدرینا

کانال نماشا کلینیک آدرینا

لینک یوتیوب کلینیک آدرینا

———————————————————-

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

شنبه : 10.00 - 08.00
یکشنبه : 10.00 - 08.00
دوشنبه : 10.00 - 08.00
سه شنبه : 13.00 - 09.00
چهارشنبه : 10.00 - 08.00
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به کلینیک آدرینا تعلق دارد.
×