افتادگی پلک

افتادگی پلک

افتادگی پلک
افتادگی پلک

یکی از مشکلات رایج که باعث تغییر در بینایی در سراسر جهان شده است و باعث می گردد که زیبای افراد به خطر بیفتد و فرد با استفاده از آن اعتماد به نفسش از بین برود افتادگی پلک است. افتادگی پلک شدت و ضعف های مختلفی دارد و افراد با توجه به نیاز خود آن را درمان می کند. افتادگی پلک در واقع به معنای افتادگی بیش از حد پلک فوقانی به حساب می آید که باعث می گردد بیش از حد معمول پلک افتاده شود و مشکل پتوز نامیده می شود. دلایل افتادگی پلک مختلف است ما در این متن می خواهیم شما را با عوامل مختلفی راجع به دلیل افتادگی پوست آشنا کنیم برای اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم متن زیر را تا انتها بخوانید.

افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک
افتادگی پلک

دلایل افتادگی پلک بسیار مختلف است یکی از آنها بالا رفتن سن است که با بالا رفتن سن بسیاری از عوامل افتادگی پلک به وجود بیاید و باعث می ‌شود که قسمت ‌های زیرین و دور چشم چروک باشد و باعث می گردد که شکل زیبا و ناهنجاری در قسمت چشم به وجود بیاید. افتادگی پلک در اثر زمان و سن بسیار اتفاق می ‌افتد و باعث می ‌شود که تا حدود مشکلاتی در بینایی فرد وارد کند. آسیب دیدگی پلک افتادگی در جوانی: افراد معمولاً اگر در دوران جوانی تصادف های شدید داشته باشند ممکن است به پتوز مبتلا شوند در واقع می‌تواند بر اثر پاره شدن پلک پلکشان بیفتد و باعث شود که پلک آنها فلج شود حتی ممکن است به صورت اورژانسی فرد دچار افتادگی پلک شود. جراحی چشم افراد به صورت مختلف انجام می شود. ممکن است به پتوز مبتلا شوند توسط یکی از عوارض عمل چشم است و معمولاً افرادی که به آب مروارید لیزیک لازک گلوکوم و قرنیه آب ‌سیاه مبتلا هستند با استفاده از آن ممکن است به افتادگی پلک دچار شود. افرادی که به سکته یا تومور مغزی مبتلا هستند با استفاده از آن ممکن است دچار افتادگی پلک شوند تومور مغزی و سرطان باعث ایجاد اختلالاتی در قسمت ناحیه پلک می شود. دیستروفی عضلانی باعث می شود که از بدو تولد در بزرگسالی علائم افتادگی پلک وجود داشته باشد و برخی از عضلات چشم و پلک بیفتد در واقع باعث می شود که بینایی فرد مختل شود. عفونت چشم عواملی است که ممکن است به بیماری خود ایمنی منجر شود و باعث می ‌شود که بر روی اعصاب و ماهیچه اثر بگذارد حالت پتوز اتفاق می ‌افتد و باعث می‌ شود که بینایی افراد از بین برود و مختل شود. ژنتیک یکی از عوامل اصلی افتادگی پلک است که خوشبختانه با جراحی خوب می ‌شود افرادی که به دنیا می‌ آیند به صورت مادرزادی دارای پلک های افتاده هستند که باعث ایجاد اختلالاتی در بینایی آنها می شود افرادی که دچار افتادگی پلک در سنین بالا هستند باعث می‌شود که تنبلی چشم یا پلک داشته باشند.

علائم افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک
افتادگی پلک

علائم افتادگی پلک بسیار مختلف است اما به راحتی قابل تشخیص است برای تشخیص بهتر است به پزشکان متخصص مراجعه شود. تشخیص افتادگی پلک دشوارتر است اما مشخص می ‌شود برای تشخیص درست باید به پزشک مراجعه کرد عدم هماهنگ پلک ها، بالا بردن سر به عقب تومور ها و مشکلات چشمی تار شدن چشم ها باعث می شود که مشکلاتی به وجود بیاید روش تشخیص افتادگی پلک بسیار مختلف است و توسط دکتر ها و پزشکان ماهر متخصص صورت می گیرد.

تفاوت افتادگی پلک چشم و پف چشم در چیست؟

افتادگی پلک
افتادگی پلک

تفاوت افتادگی پلک چشم و پف چشم بسیار مختلفی است بیشتر افراد افتادگی پلک با پف چشم را اشتباه می گیرند برای مثال افتادگی چشم می تواند با افتادگی پلک اشتباه گرفته شود. بنابراین پف پلک ناشی از چربی پشت پلک است که افراد به صورت مادرزادی به افتادگی پلک دچار می شود و همیشه از آن رنج می ‌برند. افتادگی ‌پلک باعث می شود که فرد احساس پیری کند و اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

روش های درمان افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک
افتادگی پلک

به طور کلی روش های درمان افتادگی پلک به دو دسته تقسیم می ‌شود روش عمل جراحی و روش طبیعی. در روش عمل جراحی به صورت مادرزادی با افزایش تغییراتی در حالت چشم ایجاد می گردد عمل جراحی به این صورت است که باعث می‌ شود افتادگی چشم از بین برود و همچنین چربی های اضافی که در قسمت‌ های بالایی پلک به وجود می آید از بین برود. روش طبیعی برای کسانی استفاده می‌ شود که افتادگی پلک بسیار کمی دارد و این عمل بهترین عمل است با گذشت زمان از بین می ‌رود و رفع افتادگی پلک بدون جراحی است با استفاده از انجام ورزش های خاص صورت می گیرد و با استفاده از زنجبیل و سایر مواد طبیعی اتفاق می‌ افتد.

بلفاروپلاستی چیست

افتادگی پلک
افتادگی پلک

یکی از عمل های بسیار حساس که در قسمت‌ های چشم صورت می‌گیرد و باعث زیبا سازی چشم می گردد. عمل بلفارو پلاستی است که باعث می گردد یک جراحی صورت بگیرد و باعث می گردد که چشم ها حالت زیبایی داشته باشند این عمل توسط پزشکان ماهر و متخصص صورت می‌گیرد و باعث می گردد که چربی اضافه تخلیه گردد و همچنین پف و چروک زیاد پلک از بین برود. باید در مراکزی مراجعه کنید که بسیار ماهر هستند و پزشکان ماهر متخصصی در آنجا وجود دارد افتادگی پلک مدل های مختلفی دارد و اگر توسط پزشکان ماهر و حاذق صورت نگیرد باعث می گردد که شکل افتادگی پلک درمان نشود.

خطرات جراحی افتادگی

افتادگی پلک
افتادگی پلک

خطرات افتادگی پلک به این صورت است که ممکن است به صورت متقارن شود و اگر توسط جراحان ماهر صورت نگیرد باعث می گردد که تغییراتی در پلک صورت نگیرد افراد به صورت ناقص دچار افتادگی های مختلف می‌ شود و باعث می ‌شود که صورت آنها قرینه نباشد. افتادگی پلک باعث می ‌شود که زیبایی صورت آنها از بین برود. افتادگی پلک در کودکان نیز ممکن است اتفاق بیفتد افرادی که متولد می شوند هنگام تولدشان افتادگی پلک بسیار شدیدی دارند و در وضعیت مناسب می ‌تواند آنها را از بین برود. معمولاً کودکانی که به افتادگی پلک دچار هستند عمل زیبایی ندارد و باعث می گردد که آنها به زیبایی نبیند بی هوشی ندارد و به صورت سرپایی صورت می‌گیرد و باعث می‌گردد که هنگامی که بی حسی تزریق می گردد خطراتی برای فرد داشته باشد. مثلاً به آن ماده حساسیت داشته باشد و راحت نتواند آن را درک کند چشمانش مدام اشک کند و همچنین بدنش حساسیت داشته باشد. بنابراین بهتر است اگر از بیماری خاصی مثل بیماری پولکی بیماری صدفی و غیره رنج می برید با پزشک متخصص خود صحبت کنید و آن را درمان کنید خطر افتادگی پلک بسیار زیاد است. خطر افتادگی پلک اگر به صورت کامل درمان شود می تواند بسیاری از بیماری ها را از بین ببرد. افتادگی پلک معمولاً به صورت همزمان در دو چشم صورت می گیرد اما در بعضی از افراد افتادگی پلک در قسمت چشم و یا راست اتفاق می ‌افتد که باعث می گردد پوست چشم چروک شود. بنابراین با افزایش سن افتادگی پلک بسیار می شود افتادگی پلک در زنان بیشتر از مردان است زیرا زنان به دلیل اینکه باردار می ‌شوند با هر زایمان تمام ماهیچه های بدن شل می شود و باعث می شود که بدن آنها در قسمت پایین افتاده به نظر بیاید.

———————————————————–

راه های ارتباطی با کلینیک آدرینا

پیج اینستاگرام کلینیک آدرینا

کانال آپارات کلینیک آدرینا

کانال نماشا کلینیک آدرینا

لینک یوتیوب کلینیک آدرینا

———————————————————-

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

شنبه : 10.00 - 08.00
یکشنبه : 10.00 - 08.00
دوشنبه : 10.00 - 08.00
سه شنبه : 13.00 - 09.00
چهارشنبه : 10.00 - 08.00
پنج شنبه : تعطیل
جمعه : تعطیل
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به کلینیک آدرینا تعلق دارد.
×